Kuna suurem osa Rekki müüdud toodetest on ostetud eraisikutelt, püüab Rekki kõikvõimalikel viisidel kindlaks teha müüki valitavate toodete ehtsuse ja takistada varastatud toodete jõudmist müüki.

Rekki järgib kauba sisseostmisel alljärgnevaid põhimõtteid:

“Põhjust kahelda”-põhimõte

Kui toote käsitlemise ajal tuleb ilmsiks midagi, mis annab põhjust kahelda toote ehtsuses, ei võta Rekki antud toodet oma valikusse. Eelkõige hinnalisemate brändide võltsingute seas on väga osavalt tehtud ehtsate toodetega sarnaseid tooteid, mille originaalsust ja ehtsust ei ole võimalik kindlaks teha. Kui toote käsitlemisel tundub, et on oht, et tooe ei ole ehtne, jäetakse see automaatselt kõrvale. Kui saadad Rekkile toote, mille ehtsuses sa kindel ei ole, pane saadetisega võimalusel kaasa kõik dokumendid, näiteks ehtsuse tõend või ostukviitungi originaal, mis võimaldaksid ehtsuse võimalikult sujuvalt välja selgitada.

Toote hulga piirang

Rekki teenuse väärkasutuse välistamiseks võtab Rekki eraisikutelt vastu ainult kuni kaks sama toote eksemplari (samaks tooteks loetakse sama brändi sama suuruse ja värviga toodet) ja jätab endale õiguse mitte vastu võtta riideid, mida võiks käsitleda terve kollektsioonina.

Rekki võtab eraisikutelt korraga vastu ainult maks. 10 kg saadetise, milles on maks. 60 toodet. Kui sul on rohkem müüdavat kaupa, saada need mitmes pakis.

Ehtsuse ja originaalsuse kindlakstegemine

Rekki järgib toodete ehtsuse kindlaks tegemisel nende tootjate ja brändide antud juhiseid, kui need on kättesaadavad ja küsib vajadusel spetsialisti hinnangut. Rekki ei kohustu toodete originaalsuse või ehtsuse kindlaks määramiseks välisspetsialiste kasutama, vaid hindab selle vajadust juhtumipõhiselt. Kui toote ehtsuses on põhjust kahelda, järgitakse eeskätt “Põhjust kahelda”-põhimõtet.

Rekki võib lisaks küsida toote müüjalt infot toote originaalsuse kohta või võimalikku ostukviitungit või originaalsust kinnitavat tõendit, kui kõnealuse toote algne ostuhind oli üle 300 €.

Pikendatud tagastusõigus

Kui oled Rekki internetipoest hoolimata eelmainitud abinõudest ostnud toote, mille puhul kahtlustad, et tegu on võltsinguga, on sul võrreldes tavalise tagastusajaga pikem – 30-ööpäevane – tagastusõigus. Kui on põhjust kahtlustada, et tegu on võltsinguga, eemaldab Rekki selle müügilt,   tagastab selle ostuhinna ja tagastuskulud kogu ulatuses.

Kui toote originaalsus või ehtsus tekitab küsimusi, küsi meilt lisainformatsiooni aadressilt
klienditeenindus@rekki.ee

Turvalisi ostu- ja müügikogemusi soovides,
Rekki tiim