Oleme rõõmsad, et oled otsustanud sulle mittevajalikud riided taaskasutusse suunata! Antud kontrollnimekirja abil soovime sul aidata meile saata selliseid tooteid, mille kindlasti müügiks sobivaks hindame ja nii saad oma toodetele ka parema hinnapakkumise. Lisaks kindlustad selle, et sinu riided leiavad võimalikult kiiresti uue kodu.

Kontrolli enne saatmist alljärgnevat

Õige toode

Rekkile võib saata naiste, meeste ja laste sise- ja õueriideid, jalanõusid, ehteid, kotte ja muid aksessuaare. Võtame alati vastu aastaringseks kasutamiseks sobivaid riideid, näiteks teksaseid ja pluuse.

Võtame riideid vastu vastavalt hooajale:

Jaanuar– aprill: kevadriided

Märts – juuli: suveriided

Juuli – september: sügisriided

September – veebruar: talveriided

Me ei võta vastu:
– kõrvarõngaid
– aluspesu
– sokke
– sukkpükse
– ööriideid
– ujumisriideid
– ise tehtud riideid

Bränd ehk kaubamärk

Tooted peavad kvaliteedilt või kaubamärgi poolest sobima meie brändinimekirja. Võtame vastu ka väljapoole nimekirja jäävaid kvaliteetkaubamärke. Vaata nimekirjast ka seda, milliseid kaubamärke me vastu ei võta. Riide kaubamärk peab esemel näha olema, pesemisjuhiste sildil, kaelusel või kasvõi kirjana esemel.Kahjuks ei saa me vastu võtta riideid, millel puudub brändimärge.

 

Ajakohasus ja müüvus

Valime Rekki valikusse kaasaegseid ja ajatuid tooteid, mis sobivad hetketrendidega ja millel usume olevat minekut. Klassikud, näiteks Levise teksased, on püsilemmikud, mis müüvad kindlasti aastast aastasse. Ajas on kõige halvemini vastu pidanud naiste ja meeste äririided ja pidulikud riided. Ajas on kõige halvemini vastu pidanud naiste ja meeste äririided ja pidulikud riided. Valikust jätame välja ka aastatetagused riidepoodidest kadunud mudelid, millel uute trendide valguses ei tundu kahjuks enam minekut olevat. Tahame kindlustada selle, et meie valiku riided on alati kvaliteetsed ja stiilsed!! 

 

Tumedamad kohad, plekid ja lõhnad

Oleme Rekkis eriti tähelepanelikud plekkide ja lõhnade suhtes, kuna soovime, et meie müüdavad tooted oleksid täiesti puhtad. Kontrolli üle vähemalt kaenlaalused, hõlmad, varrukaotsad, kaelused ja püksisääred. Loodusliku valgusega avastad võimalikud plekid kõige kergemini. Kindlusta ka see, et riietel ei oleks tugevaid lõhnu (pesupulber, parfüüm, loomad). Me ei saa vastu võtta saadetisi, mille sisu puhul tekib kahtlus, et see võiks kahjustada meie lao teisi tooteid (hallitus, kahjurid).

 

Nööbid ja tõmblukud

Kui Sinu tootel on nööpe, trukke või pandlaid, siis kontrolli, et need oleksid kinni. Samal ajal tuleb üle vaadata ka nööpide ja tõmblukkude töökord. Me ei saa vastu võtta tooteid, mille nööbid või klambrid on eest kukkumas.

 

Augud ja rebenenud kohad

Vaata, et mantli või jaki vooder oleks terve. Tavaliselt kipub see rebenema kaenlaalustes või tagumise õmbluse juurest. Auke võib riietesse tekkida peaaegu igale poole ja sageli neid kandmisel ei märkagi. Vaata hoolikalt üle kudumite varrukaotsad ja hõlmad ning pööra samal ajal tähelepanu ka võimalikele jooksvatele silmadele.

 

Kohendatud riided

Vahel peab uusi riideid veidi kohendama ja tuunima, et need paremini istuksid. Kahjuks ei saa me müüa tooteid, mida on ise kitsamaks või lühemaks tehtud. Me ei võta vastu ka õmmelda lastud riideid.

 

Topp ja karv

Soovime, et meie valikus oleks tooteid, milles on veel elu. Kontorolli, et riided ei oleks koledalt topiliseks muutunud. Topid tekivad kõige sagedamini kaenlaalustesse, särgi külgedele ja hõlmaosadele.Kudumitelt ja villastelt mantlitelt tuleks karvaeemaldusrulliga eemaldada ka kassi- ja koerakarvad ning juuksed.

 

Värv

Kontrolli, et riiete värvid oleksid kirkad ja ühtlased. Tumedate kudumite ja pluuside värvid võivad sageli olla ebaühtlased nii, et kortsu kohal on värv tumedam või heledam.

 

Taskud

Kontrolli enne Rekkisse saatmist üle ka kotid ja riiete taskud. Soovime, et olulised kviitungid, raha ja visiitkaardid jääksid õigele omanikule. 😉

Ehtsus

Koos väärtuslikumate bränditoodete, näiteks kottidega, võiks saata ka ehtsuse tunnistuse ja need võiksid olla kaitsvas kotis. Lisaks võiks teada anda toote ostukoha ja soovitusliku jaehinna. Me ei müü tooteid, mille ehtsust ei suuda kindlaks teha.

Kasutatavus

Kindlusta see, et toode toimiks nagu peab. Kellal peavad olema patareid ning riiete ja kottide tõmblukud, haagid ja lukud peavad normaalselt töötama.

Pakkimine ja voltimine

Vahel võivad tooted pakis käsitlemist oodata üle kahe nädala. Kui tooted korralikult kokku voltida, saab vältida suuremaid kortse, mis võivad toodete hindamist mõjutada.

Kui riideese ei vasta Rekki ülalpool mainitud kvaliteedinõuetele, oleks see mõistlik pakist välja jätta. Kui riideese on siiski veel kasutuskõlblik, on mõistlik see kindlasti muude kanalite kaudu edasi anda või müüa. Meile Rekkis on tähtis, et riietele leiduks uusi kasutajaid ja kasutuskordi.

Juhul, kui riideese enam kandmiseks ei sobi, oleks selle materjal mõistlik loovalt ära kasutada, näiteks tuunides, koristamisel või käsitöödes. Juhul, kui riideese enam millekski ei sobi, on tegu tekstiilijäätmega, mis tuleb hävitada vastavalt kohaliku jäätmekäitlusettevõtte juhistele.

Registreeri end müüjaks, kui soovid oma riideid müüki saata.

REGISTREERU MÜÜJAKS

Loe täpsemaid müügijuhiseid siin:

Müümisjuhised

Kui Sul tekkis lisaküsimusi, võta ühendust meie klienditeenindusega. Vastame tekkinud küsimustele meeleldi kas Facebooki privaatsõnumi või e-kirja teel aadressil klienditeenindus@rekki.ee või telefonitsi numbril +372 53310773.