Kas tead, miks linasest kangast tooted on just suurepärane valik? Meie uues blogipostituses käsitleme linase omadusi.

Linane on üks vanimaid kultuurtaimi maailmas, selle ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Lina kodumaaks peetakse Egiptust, tänapäeval linataime kasvatatakse ka Eestis. Linakiud on loodussõbralik, väärtuslik, vastupidav ning tugev materjal. Linakiud on vastupidavam ja tugevam võrreldes puuvilla või lambavillaga. Linase looduslik värvus on beežikas ja hallikas, kui linast teiste kiududega segada, oluliselt paranevad kanga hooldamis- ja kandmistingimused. Linase niidi ebareeglipärane struktuur on iseloomulik just linasele ning kangasse jäävad kortsud on lausa kohustuslikud – see ongi linase eripära.

Viimastel aastatel on linane muutunud väga populaarseks materjaliks üle kogu maailma, sellest valmistatakse, voodipesu, kodutekstiile, kardinaid, sisutustooteid ning loomulikult ka rõivaid ja aksessuaare.

Linase kanga kasulikud omadused:

  • Linane hingab hästi, laseb õhku läbi, reguleerib õhu liikumist keha ümber ning seda on kerge hooldada. Need omadused muudavad linase eriti sobivaks materjaliks just suveperioodiks. Linaseid rõivaid võib pesumasinas pesta ja panna reisikotti nii, et pärast ei pea triikimise pärast üldse muretsema. Erinevad uuringud on näidanud, et linasesse riietunud inimene higistab poolteist korda vähem kui viskoosi või puuvilla riietatud inimene. Linane kangas on inimese nahale kõige naturaalsem materjal.
  • Linane kangas on antistaatiline, antibakteriaalne ja ei kutsu esile allergilisi reaktsioone, seetõttu sobib ta eriti hästi tundliku nahaga inimestele ja beebidele. See muutub iga pesuga aina pehmemaks ja kandjale mugavamaks.

 

 

  • Tänapäeva maailmas, kus aina rohkem mõeldakse “rohelisele” elustiilile, on linane üks rohelisemaid materjale, kuna selle kasvatamisel ei ole nii suurt mõju keskkonnale. Linataim on kasvutingimuste osas puuvillast vähenõudlikum ning vajab oluliselt vähem vett võrreldes näiteks puuvillaga. Positiivne on ka see, et lina töötlemisel läheb kasutusse kogu taim – riidetööstus kasutab linakiudu, ülejäänud taime osadest tehakse paberit, õli, seepi, mööblit ja palju muid. Lina on keskkonnasõbralik ja biolagunev materjal ja sellest ei jää keskkonnale kahjulikke jäätmeid.

 

 

REKKI e-poest leiad laia ja pidevalt uueneva valiku kvaliteetseid, vähekasutatud ja kandmata tooteid. Vaata kogu valikut meie kodulehelt: https://rekki.ee/

Kena suvist meeleolu!

Lena

Pilt 1:  Linane bleiser, püksid, sall

Pilt 2:  Linane bleiser, kleit, seelik

Pilt 3:  Linane bomber-jakk, bermuudad, pluus