Sügiskuudel poolsaapad ja saapad kapist taas välja otsitud ja enne kandmist nende eest peab hoolitsema. Pole olemas jalatseid, mis ei vaja hooldust. Sõltumata jalatsi kvaliteedist, otstarvest ja hinnast, vajavad nad kõik regulaarselt hooldust. Sügisene ilm ja niiskus mõjutab nahksaabastele halvasti ja tihtipeale esmapilgul kvaliteetseid saapaid pärast esimest hooaega enam jalga ei kõlba panna. Alati ei ole selles süüdi jalatsite kvaliteet, vaid põhjus võib peituda nimelt vales hoolduses või selle puudumises.

Meie lühike juhend aitab mälu värskendada ja oma armastatud saapaid hooajaks ette valmistada, et lemmikjalanõud püsiks kauem uuena.

 

Puhastus

Tuleb alati valida oma jalatsite nahatüübile õige puhastusvahend. Puhasta ka jalatsite sisemust, kasutades selleks näiteks pihustatavat puhastusvahendit, sooja vett ja svammi. Käsitsi nahast jalanõude pesemine ja hooldamine võib tunduda suure tööna, kuid see on ainus viis hoidmaks nende parimat väljanägemist ja olekut.

 

Õiged hooldusvahendid

Olenemata materjalist, alati puhasta kingi ja saapaid enne hooldamist. Puhastusvahendit tuleb valida ja kasutada täpselt tootja juhiste järgi. Kreemitades säilitab naturaalne nahk oma pehmuse ja värske välimuse, kuna nahkmaterjalidele mõeldud kreemid toidavad nahka ja hoiavad seda elastsena. Enne kodunt väljumist kanna jalatsitele sobivat kaitsekreemi lume, niiskuse ja soola vastu, paar korda nädalas on täiesti piisav.

Kuivata toatemperatuuril

Kui jalanõud on tänaval märjaks saanud, pead tegutsema kohe, kui koju jõuad. Ennekõike hõõru neid üleni niiske pesukäsnaga, nii saab vältida soolarante. Topi neile sisse paberit või ajalehti, kuid mitte nii palju, et nad oma vormi kaotaksid. Hoia jalatseid kuivas ruumis ja ära kunagi kuivata neid radiaatori või muu kütteallika lähedal, ainult toatemperatuuril.

Õigeaegne parandus

Paranda oma jalanõud kohe, kui mingi probleem tekib. Kulunud kontsad ja tallad vajavad õigeaegset remonti. Sisetaldade regulaarne vahetamine on väga hea mõte. Sisetallad on soodsad ja seega saab neid tihti vahetada, mistõttu püsib jalanõu seest värskena ja heas korras. Isegi nahk on parandatav, kui märgata kulumist piisavalt vara. Ja veel üks nõuanne –  anna oma jalatsitele puhkust, ära käi samade jalanõudega iga päev.

Nahast jalatsid elavad väga kaua, kui me nende eest hoolitseme.

Kui vajad uut kingapaari sügiseks ja talveks, tutvu meie valikuga.

Päikeselist sügist!

Lena