Maailma kaunimad riided on valmistatud läikivast või mattläikivast kangast – siidist, mis on üks tugevamaid looduslikke kiudaineid. Arvatakse, et siidi kodumaa on Hiina, tasapisi hakkasid siidivalmistamise oskused ja saladused jõudma ka Euroopasse. Sajandeid oli siidist rõivaste kandmine vaid kuningate ja väga rikaste inimeste privileeg, tänapäeval on siid palju kättesaadavam ja igaüks saab seda imelist luksuslikku kangast nautida. Edaspidi räägime siidi omadustest ja hooldusreeglitest.

 

Siidi omadused

Töötlemata siid on kollakas või naturaalvalge, selle prismataoline struktuur hajutab valgust ja annab kangale kaunist pärliläiget. Siidi omadused on väga sarnased villa omadustega, kuid siid pole soe ja selle tõmbetugevus on villast üle kolme korra suurem.

Siid on nahasõbralik ja looduslik materjal, mis mõjub kehale palju paremini kui ükskõik milline sünteetiline kiud. Siidist kangas sobib kasutamiseks nii suvel kui ka talvel, sest siid hoiab õiget kehatemperatuuri ning samal ajal laseb nahal hingata.

Puhas siid kaitseb nahka ultraviolettkiirguse kahjuliku mõju eest ja ei tekita staatilist elektrit võrreldes paljude teiste kangastega. Siidikangas kortsub vähe, õige kasutamise koral peab kaua vastu, ei veni välja ning läigib kaunilt.

Siidiriiete hooldus

Siid on lihtsasti hooldatav ja kauakestev materjal, millele sobib käsipesu või masinpesu käsipesu režiimil, kasutades spetsiaalset siidi jaoks mõeldud puhastusvahendit. Siidi pole soovitatav leotada, tuleb pesta kohe puhtaks ja rohkes vees. Tuleb vältida väänamist ja kuivatada alusel või nööril tuuletus ja varjulises kohas. Siidi triigitakse umbes 130 °C juures vähese auruga või üldse ilma auruta.

 

Lisa oma garderoobi tõelist luksust, mida saad kanda ja nautida aastaid!

Meilt leiad laia ja pidevalt uueneva valiku kvaliteetseid ja vähekasutatud brändiriideid. Vaata kogu valikut meie kodulehelt: https://rekki.ee/

Ilusat ja päikeselist sügist soovides,

Lena

Pilt 1: Kleit, kleit

Pilt 2: Sall, seelik, tuunika

Pilt 2: Kleit, sall, topp