Sügis on imeline aeg, mis on täis rahulikke õhtuid, pikki jalutuskäike, head kohvi, huvitavaid raamatuid ja sõpradega koosolemisi. Just sügisel villased riided on taas hinnas ja kapis riidepuudel omad kohad võtnud. Hubased villased mantlid ja kudumid aitavad külmade ilmadega ennast mugavamalt tunda. Villal on palju suurepäraseid omadusi, mis on olnud ajalooliseltselle materjali kasutamise põhjuseks, räägime villa omadustest pikemalt allpool.

Hülgab niiskust ja kuivab kiiresti

Vill on looduslikult vedelikke hülgav materjal, kuid tõmbab niiskuse endasse, jättes nahale sooja ja kuiva tunde. Märjäks läinud villane kangas ei muutu kunagi külmaks. Vill kogub äärmiselt vähe staatilist elektrit, seetõttu villastest riietest on äärmiselt keeruline “särtsu” saada.

Säilitab värvi ja vormi

Vill on elus, kergesti vormitav, paindlik materjal, mida võib keerutada, murda ja venitada ning ta ikka võtab oma algse kuju tagasi. Villa elastsus on palju parem kui mistahes teisel kiul ja seda on kerge värvida.

Tuulekindel

Vill on iseenesest tuulekindel, seda ei pea selleks kuidagi spetsiaalselt töötlema. Villa kiudel on valguline koostis, tänu millele kiud kleepuvad üksteise külge, tehes villaseid tooted äärmiselt vastupidavateks.

Reguleerib kehatemperatuuri

Vill tasakaalustab temperatuuri: külma ilmaga hoiab ta sooja ja jahutab kui on palav. Näiteks meriinovilla soovitatakse kanda esimese kihina, vastu nahka. Meriinovill on mitteärritav ja sobib ka kõige õrnemale nahale, ei aja nahka sügelema.

Keskkonnasäästlik ressurss

Vill on jätkusuutlik ressurss ja selle töötlemine mõjutab keskkonda väga vähe. Villa pole vaja sageli pesta, kuna mustust ja lõhna võtab ta enda külge väga vähe. Tihtipeale piisab vaid sellest, kui riputad villase riideeseme õue tuulduma.

Meie valikus on palju ilusaid villaseid riideesemeid, leia endale sobiv!

Vaata pidevalt uuenevat valikut meie kodulehelt!

Ilusat saabuvat sügist!

Jelena

Pilt 1: Kardigan, sall, seelik

Pilt 2: Sall, kampsun, mantel

Pilt 3: Mantel, sall, kampsun