Sügise algus on kolimisaeg: ühed kolivad uude kohta õppimise või töökoha pärast, teised aga naasevad linna pärast suvilas veedetud suve. Olgu tegu mis tahes põhjusega, kolija tegevuste kontrollnimekiri on pikk. Peab teatama kolimisest, ümber vormistama elektri- ja internetilepingu, tegelema kindlustustega, rääkimata aadressi muutmisest. Muretsema peab ka kolimiskastid ja usinate kolimisabiliste pitsad.

Kuigi tegemist tundubki olevat palju, on kolimine täiuslik aeg kappidesse piilumiseks ja korraliku inventuuri tegemiseks. Läheneva sügise kolimisaskeldustest inspireerituna kogusin sellesse postitusse näpunäiteid riidekapis inventuuri tegemiseks kas kolijale või miks mitte ka tavalise sügiskoristuse tegemiseks.

Millal on aeg loobuda?

Pildil olevad tooted leiad teksti lõpust.

Katkised riided. Kõige kergem on ehk loobuda riieesemest, mille kasutusiga hakkab otsa saama.Kui riiet ei anna enam parandada, on aeg see näiteks tekstiili ümbertöötlemise näol uuskasutusse suunata.

Hinnasiltidega esemed. Üllatavalt paljudel leidub kapis riideid, millel on veel hinnasildid küljes. Selleks võib olla hea põhjus, ent sagedamini on tegu puusse panemisega. Võib olla on toote suurus kodus proovides osutunud valeks või ei sobinud selle toon sobitatava riideeseme omaga. Täiesti kasutamata tootest võib tunduda raske loobuda, aga asja võib teisest küljest vaadata ja mõelda, kui palju rõõmu võiks antud riideese tuua kellelegi teisele.

Kas kannad seda riideeset veel? Päriselt? Mõtle iga riideeseme puhul ausalt, millal seda viimati kandsid. Kui tõded, et eelmisest kasutuskorrast on möödas kuid või ei suuda sa eelmist kasutuskorda isegi meenutada, on aeg antud esemest loobuda. Siinkohal võib erandi teha hooajaliste riiete puhul, mida aastaringselt kanda ei saa.

Kuvan tuotteet löydät jutun lopusta.

Vahel”, “Siis, kui”. Meil kõigil on riidekapis esemeid, mille puhul vannume, et kasutame neid “vahel” või “siis, kui”, ja neid ei saa seetõttu taaskasutusse suunata. Tegelikkuses ei ole sa neid riideesemed peaaegu eranditult kasutanud ka järgmise inventuuri ajaks.

Kindla sündmusega seotud riided. Eelkõige naised kannavad pidulikke riideid sageli kas korra või paar, mille järel need jäävad kappi rippuma isegi aastateks. Olgu kõnealune kleit kui tahes ilus, mõtle, kas paned seda pidudele veel selga või mitte. Sama kehtib ka teemariiete või näiteks maskiballi riiete puhul.

Ebavajallikuks tunnistatud, ent veel heas seisukorras brändiriided saad kergesti taaskasutusse suunata registreerides end müüjaks ja saates need meile Rekkisse.

Mida alles hoida?

Pildil olevad tooted leiad teksti lõpust.

Stiili nurgakive. Kuigi kõigi kapist tuleb kolimisega välja riideid, millest on ühel või teisel põhjusel aeg loobuda, on meil õnneks ka teistest toredamaid riideesemeid, millel on veel pikk elu ees. Need armsad stiili nurgakivid tuleks tingimata alles jätta..

Kvaliteetset ja ajatut. Baasriided ei paku küll stiili poolest põnevust, aga neid kasutatakse iganädalaselt, isegi igapäevaselt. Kvaliteetsed ja ajatud baasriided teenivad oma koha koristatud riidekapis. Nende puhul on siiski hea meeles pidada, et keegi ei vaja tegelikult kolme paari musti teksaseid või viit valget T-särki?

Lihtsalt kombineeritavat. Kombineeritavusele tuleks alati mõelda juba otsmise hetkel. Kui hästi uus riideese sobib teiste riietega? Mida rohkemate riietega uut riideeset kombineerida saab, seda pikem on tavaliselt selle kasutusiga.

Mida teha ebavajalike riietega?

Inventuuri käigus leitud ebavajalikud riided võib ringlusse panna mitmel moel. Heas seisukorras brändiriided võid kerge vaevaga meile Rekkisse saata. Registreeri end müüjaks, loe sellel lingil klikkides müümise juhiseid ja vaata siit kontrollnimekirja, mille abil kindlustad enda saadetud riiete eest parima tulu. Enda jaoks ebavajalikuks muutunud riiedid võib pakkuda ka sõpradele või sugulastele. Sageli on nad teatud riideid juba kaua imetlenud ja saavad need siis endale. Katkised riided saavad aga uue elu kohalikus tekstiili ümbertöötlemise asutuses.

Loodetavasti aitavad need näpunäited sind riidekapis inventuuri tegemisel ja vähendavad nii ka kolimiskastide kaalu!;)

Muretut riidekapi inventuuri tegemist soovides,

Lena