Second hand-ostlemine on muutunud populaarsemaks, kuna üha suurem hulk inimesi mõistab, et see on lihtne, ökoloogiline ja toob endaga kaasa soodsaid leide. Second hand-ostlemine on mingis mõttes ka palju toredam ja põnevam kui tavalise riidepoe hooajakaupades sobramine. Koos Rekkiga on minust saanud innukas second hand-ostleja ja hetkel hangingi oma riietest suurema osa kasutatuna. Rekkis on see nii lihtne! Kaupu ostes ja Rekkis töötades olen tähele pannud paari asja, mida peaks kasutatud riideid ja aksessuaare ostes arvesse võtma. Soovingi neid näpunäiteid teiega jagada nii et võtke heaks!

1. Kvaliteet

Loomulikult räägib riide kvaliteedist palju selle väline seisukord, aga riideeseme kasutusaja seisukohast on oluline ka selle materjal. Näiteks peavad villased, puuvillased ja siidist riided vastu kaua ja tunduvad ka naha vastas mõnusad. Eelkõige just villased ja siidist riideesemed on paremast kvaliteedist tingitult ka veidi hinnalisemad, aga second handist ostes saab neid sageli palju soodsamalt kui uutena. Kui osteldes panustada materalidesse ja ajatutesse mudelitesse, ei pea riidekapi sisu igal aastal uuendama. Villaste ja siidriiete puhul tuleks siiski meeles pidada, et need ei kannata alati masinpesu, aga käsitsi pesu on eseme vastupidavavuse kõrval tühiasi. Ajatud villased kudumid ja siidkleidid on nutikad ja soodsad investeeringud, eriti kasutatutena ostes. Seega tuleb materjalid second hand-ostlemise puhul kindlasti üle vaadata!

2. Seisukord

Kasutatud riiete ja aksessuaaride ostmisel tuleb tähelepanelikult üle vaadata nende seisukord. Riided kuluvad aja ja kasutamise jooksul paratamatult. Kui ostad kasutatud riideeseme, oleks hea, kui vaataksid veidi tähelepanelikumalt üle selle kanga ja õmblused. Kottide puhul tuleks tähelepanu pöörata tõmblukkudele ja pinnale. Kasutatud toote väiksesed vead ei ole muidugi nii hull asi ja sageli võib second handist leida ka täiesti uueväärseid aardeid!

Rekkis osteldes ei pea sa siiski riideeseme seisukorra pärast muretsema, kuna iga riideeseme seisukord on eelnevalt kontrollitud. Meie valikust leiab tooteid uueväärilistest vähekasutatuteni. Täiesti uue ja heas seisukorras riide seisukorra hinne on ”5”. ”3” saavadriided, millel võib olla väike, aga mitte häiriv kulunud koht või viga. Nendest kasutusjälgedest on alati räägitud tootekirjelduses, lisaks on nende iluvigadega arvestatud ka hinnastamisel. 

Kui oled endale leidnud näiteks mingi brändi lemmikteksased või särgid, mille puhul tead, et need kaua heas seisukorras püsivad, on neid mõtet ka second handist osta. Rekki valikus näivad sellised igas olukorras sobivad riided olevat muuhulgas Levise teksased ja Filippa K triibulised särgid.

Lemmikriideid saad otsida selle lingi kaudu.

3. Hinnalised brändid

Hinnaliste brändide riiete ja aksessuaaride ostuotsust mõjutab sageli kõrge hind. Paljud ei taha raisata suuri rahasummasid kallite riiete peale, aga second handis osteldes võib üha lihtsamini leida ka hea hinnaga kvaliteettooteid. Minu arvates on see kahtlemata second hand-ostlemise üks paremaid külgi!

Kui ostad hinnaliste brändide riideid ja aksessuaare, tuleks erilist tähelepanu pöörata toote ehtsusele, kuna kahjuks müüakse paljudest klassikutest toodetest, näiteks Louis Vuittoni sallidest ja Burberry riietest päris palju võltsinguid.

Ehtsust kontrollides on kottide puhul põhjust pöörata tähelepanu mudelile, seerianumbrile, tepingutele ning bränditrükkidele. Hinnaliste brändide riietel ja aksessuaaridel on ka palju selliseid omadusi, mis viitavad toote ehtsusele. Sageli saab toote ehtsuse üle otsustada juba põgusa vaatluse käigus, lisaks leiab näiteks YouTube’ist super häid videoid, mille abil ehtsust tuvastada. Kõige hinnalisemate toodete puhul on ka originaalsust tõendava kinnituse või ostutšeki küsimine õigustatud!

Riiete ehtsuse küsimusele pöörame tähelepanu ka Rekkisse saabuvate toodete puhul, olgu siis tegu mis tahes hinnaga tootega. Hinnaliste brändide ja premium-kaubamärkide tooteid kontrollime eriti põhjalikult ja teatud toodete puhul eeldame ka ehtsust tõendavat tunnistust või ostutšekki, kuna soovime tagada klientidele kindlustunde ehtsuse osas.

Ka meile Rekkisse tuleb palju kvaliteetsete kaubamärkide tooteid ja sageli müüakse need pärlid kiiresti maha! Ülalpool näetegi minu praeguse hetke Rekki valiku kvaliteetseid lemmikuid.

Meie premium-valiku leiad sellel lingil vajutades. 

Jah! Need on minu tähtsaimad näpunäited second hand-ostlemiseks. Nende näpunäidete abil on vastutustundlike ja unikaalsete leidude soetamine varasemast lihtsam! Rekki valikust leiad paljutooteid alati unikaalsetest valikutest vanade tuttavate universaalriieteni ehk et mis siis muud, kui ostlema!

Ilusat kevadet ja aardeleide second hand-ostlemisel!

Lena